Передуборочна обробка гербіцидом Раундап® гарантує найбільш високу врожайність олійного ріпаку

15.05.2019

Генетична стійкість гібридів олійного ріпаку марки Dekalb до розтріскування стручків здатна суттєво скоротити втрату насіння під час жнив. Крім того, збір урожаю зазвичай ускладнюють бур’яни поміж рослинами. Ефективно позбутися їх та полегшити цей процес допоможе передуборочна обробка гербіцидом Раундап®.

Поєднання цих двох складових – міцних гібридів Dekalb та обробки засобом Раундап® – дозволить вирішити одночасно декілька проблем та на виході отримати повний об’єм урожаю олійного ріпаку.

Щоб отримати максимальний результат, пропонуємо дізнатися більше про головні переваги та рекомендації використання гербіциду Раундап®, а також про гібриди Dekalb®.

Заощаджуйте час та гроші, зменшуючи шкідливий ефект для довкілля

Навіть якщо погодні умови ідеальні для звичайного дозрівання олійного ріпаку, ефективне використання продуктів Раундап® дозволяє отримати врожай раніше, ніж при природньому сушінні, та зменшує втрати насіння при комбайновому зборі.

Дослідження, проведені агротехнічною компанією Claas у 2014 році, показали, що на збір врожаю з полів, оброблених гербіцидом Раундап®, витрачається менше часу. Як результат, це економить кошти компанії та скорочує викиди вуглецю (Таблиця 1).

Таблиця 1. Порівняння процесів збору врожаю з полів, необроблених та оброблених Раундап®, за показником скорочення витрат під час жнив

Необроблене поле Поле, оброблене Раундап® Переваги завдяки Раундап®
Швидкість комбайнового збору 4 км/год. 6 км/год. На 50% швидше
Продуктивність 3,6 га/год. 5,4 га/год. На 50% більше гектарів на годину
Споживання пального 16 літрів/га 12,5 літрів/га На 20% нижче витрати пального та викиди CO2
Необхідні витрати праці водія 16,5 хв./га 11 хв./га На 33% менші трудовитрати

Джерело: Claas UK, комбайн для збору врожаю Lexion 580 з різальним апаратом 9 м; 2014.

Оптимізуйте процес збору врожаю

Найбільш продуктивними на сьогоднішній день культурами олійного ріпаку є товстостеблові та гіллясті. Їхня перевага в тому, що завдяки ефекту stay green вони стійкі до посухи.

Таким товстостебловим рослинам набагато складніше втрачати вологу, ніж поширеним у минулому культурам: у них значно більший обсяг стебла на площу поверхні. Це особливо проявляється, якщо в період цвітіння вони були ефективно оброблені хімічними засобами, або пізніше підживлені азотом для збільшення стручків.

Тому обробка гербіцидом Раундап® перед збором врожаю особливо важлива для просушування ріпаку; вона сприятиме зменшенню вологості насіння та підвищенню потенціалу врожайності.

Системний висушувальний ефект обробки олійного ріпаку засобом Раундап® перед збором урожаю

Застосування Раундап® 720, 1,5 кг/га.

Джерело: Дослідження компанії Монсанто. Село Коларе, Словакія, 2011.

Графік 1. Обробка Раундап® перед збором врожаю забезпечила більш ефективне просушування стручків та, що найважливіше, стебел у порівнянні з необробленими культурами.

Ступінь (%) висушування олійного ріпаку, 14 днів після обробки

Джерело: Дослідження компанії Монсанто (Велика Британія); середнє значення з 5 різних рецептур Раундап®, 1080 г/га.

Графік 2. Рослини олійного ріпаку, оброблені засобом Раундап® (720 г/кг), зазнали зниження вологості насіння і дали підвищену врожайність у порівнянні з необробленими рослинами. Джерело: 2 європейські дослідження компанії Монсанто, 2011 рік.

Забудьте про бур’яни

Поки урожай достигає, є час для того, щоб позбутися проблемної трави та широколистяних бур’янів, і особливо набридливих багаторічних шкідливих рослин.

Довготривалий контроль над багаторічними бур’янами у цей період є оптимальним. Обробка полів продуктами Раундап® дозволяє знищити на 1 рік як мінімум 90% низки видів багаторічних бур’янів. Зокрема, таких трав’яних рослин, як пирій повзучий (Elymus repens), мітлиці (Agrostis spp.), медова трава шерстиста (Holcus lanatus), райграс високий (Arrhenatherum elatius var. Bulbosum, бульбиці). А також широколистяних бур’янів, включно з щавлевими (Rumex spp.), Осот види (Cirsium spp.), багаторічним жовтим осотом (Sonchus arvensis), польовими берізками (Convolvulus arvensis) та самосівом картоплі. Висушування бур’янів зменшує обсяг зелені, яка пожинається. Це в свою чергу також спрощує процес збору врожаю та зменшує вміст вологи в зерні.

Графік 3. Застосування гербіциду Раундап® 720 демонструє відмінну результативність у винищенні бур’янів .

Percentage (%) of necrosis, 18 days after treatment
Джерело: два європейські дослідження компанії Монсанто, 2011 рік.

Графік передурожайного обприскування олійного ріпаку гербіцидом Раундап®

Виберіть декілька ділянок на полі, які репрезентують врожай культури. З кожної ділянки зберіть по 20 стручків з верхнього рослинного пологу, де плоди в дуже скупченому вигляді.

Якщо принаймні дві третини насіння змінили колір з зеленого на коричневий у щонайменше 15 стручках – значить, вже можна застосовувати розприскування.

Починайте комбайновий збір врожаю тільки в разі, якщо стебла, так само як і стручки, стануть цілком придатними для цього; за певних умов це може настати через 3 тижні після обприскування. Пам’ятайте, що необхідно дотримуватися встановленого законом мінімального 14-денного інтервалу між часом обробки гліфосатом і комбайновим збором врожаю.

 

 

Поділитися у соціальних мережах
Задай питання експерту