Надайте найкращий старт вашим культурам

15.03.2019

В 2018 році було проведено дослідження на посівах соняшнику Clearfield® та EXPRESS®, вивчали ефективність Раундап® Енерджі в різних часових інтервалах на розвиток культури на полях, значною мірою засмічених Осотом рожевий (Cirsium arvense). Також розглядалася можливість оцінки впливу передпосівної культивації  на передбачувану алелопатію за наявності Осоту рожевого (Cirsium arvense), що загинув внаслідок дії гербіцидів.

Багаторічні бур’яни, такі як Осот рожевий (Cirsium arvense), можуть проростати протягом більш тривалого періоду навесні, тому після попередніх обробок вірогідне спостерігатися масові сходи нових рослин. Обприскування посівів Раундап® Енерджі  за 7 днів до сівби виявилось малоефективнийм заходом.

Це пов’язано з тим, що основна частина Осоту Рожевого зійшла вже після внесення гербіциду. Через місяць після сівби ефективність цього заходу склала лише 45%, що в подальшому негативно відобразилось і на урожайності.

Передпосівна культивація перед сівбою значно покращила рівень контролю бур’янів, і водночас мала лише незначний вплив після другого часового проміжку за 3 дні до сівби. Найкращі показники та найвищий ефект контролю Осоту Рожевого (Cirsium arvense спостерігалися при застосуванні Раундап® Енерджі через 3 дня після сівби.

Конкуренція з бур’янами протягом продуктивного періоду позначилася на результатах врожайності. Хоча сила росту на ранньому етапі була порушена у випадку обробки Раундап® Енерджі після сівби, відсутність конкуренції в період вегетації допомогла соняшнику відновитися і сформувати найбільший урожай.

Результати наших досліджень свідчать про те, що найвища початкова сила росту у фазі двох листків спостерігалася на варіантах досліду соняшника EXPRESS®,  де Раундап® Енерджі використовували за 3 дні до сівби. Проведення передпосівної культивації бажаного ефекту не дало. Також, обприскування посівів через три дні після сівби призводило до зниження початкової сили росту. Це пояснюється тим, що після сівби пройшло мало часу до сходів культури, і цей проміжок часу не був достатнім для повної загибелі бур’янів. Усе ще конкуруючі бур’яни значно знизили початкову силу росту, яка частково відновилася до моменту післясходового застосування гербіцидів.

Оцінка ефективності дії Раундап®  Енерджі на Осоті Рожевому(Cirsium arvense) в період перед внесенням післясходових гербіцидів  свідчить, що ефективність препарату корелюється з появою бур’янів.

Чим більше пройшло часу після внесення Раундап®  Енерджі тим більше зійшло бур’янів. Тому найвища ефективність від дії Раундап®  Енерджі у цій фазі спостерігається на ділянках де його вносили через 3 дні після сівби

Викоритання післясходового гербіциду в посівах соняшнику EXPRESS®   мало позитивний вплив на дію Осоту рожевого (Cirsium arvense).

Clearfield®

Гйорсентіван, Угорщина, 2018

 • Фото 1 — Передпосівна культвація +D з внесенням
 • Фото 2 — Раундап® Енерджі- 4,0 л/га (часовий проміжок А)
 • Фото 3 — Раундап® Енерджі 4,0 л/га (часовий проміжок B)
 • Фото 4 — Раундап® Енерджі 4,0 л/га (часовий проміжок С
 
 

Express®

Мосонгйаровар, Угорщина, 2018 року.

 • Фото 1 — Раундап® Енерджі- 4,0 л/га (часовий проміжок А)
 • Фото 2 — Раундап® Енерджі- 4,0 л/га (часовий проміжок B)
 • Фото 3 — Раундап® Енерджі- 4,0 л/га (часовий проміжок С)
 
 

Жодних ознак, що вказують на будь-яку алелопатію, не відміченно. Всі спостереження, як видавалося, були пов’язані з конкуренцією.

Застосування гліфосату за 3 дні або після висівання може допомогти досягнути значно вищої урожайності у випадку появи великої кількості бур’яну Осоту рожевого (Cirsium arvense) або значного проростання однорічних бур’янів перед висіванням соняшника.

Гарного урожаю!

Сноски:

 • А — 7 днів до сівби
 • B — 3 дні до сівби
 • C — 3 дні після сівби
 • D — післясходова обробка

* Представлені результати можуть відрізнятись в залежності від місцевості, адже грунтово-кліматичні та загальні умови вирощування можуть відрізнятися.

Не є рекомендацією до використання.

Поділитися у соціальних мережах
Задай питання експерту