Чи варто проводити десикацію кукурудзи?

20.08.2018

Гнучкість у вирощуванні кукурудзи може бути суттєво покращеної завдяки використанню продуктів бренду Раундап® в країнах, де обприскувачі з високим кліренсом наявні у великій кількості або дозволені авіаобприскування. Інструменти керування тривалий сезон вегетації цією культурою, вища врожайність гібридів можливо вимагають без ураження на небезпеку тривалого по часу посіву озимої пшениці, яка часто слідує за кукурудзою у сівозміні. Оптимальний час посіву озимої пшениці є перша частина жовтня для Центральної Європи. Літературні дані, отримані на експериментальних ділянках селекціонерів демонструють суттєву втрату врожаю, що може сягати вище ніж 20-40 % у випадку, коли пшениця висівається за межами цього періоду.

Позитивні результати з дослідних полів підтверджують високу ефективність десикації, проведеної Раундап® Макс.

  • Вологість зерна може бути зменшеною на 3-5 % в порівнянні з необробленою ділянкою. Як наслідок, вартість сушіння може бути суттєво зниженою.

  • Культура може бути зібраною на 2-3 тижні раніше, залишивши достатньо часу для підготовки грунту для вчасного посіву пшениці.

  • Прискорення процесу підсушування залишає менше часу для розвитку таких захворювань, як Fusarium.

  • Завдяки ТРАНСОРБ ТЕХНОЛОГІЇ у формуляції Раундап® Макс чудово працює в холодних умовах в порівнянні з конкурентами.

Десикація в виробничих умовах рекомендована для полів з високою врожайністю, поскільки тут необхідно підсушувати значно більшу зелену масу. Дощова та холодна погода уповільнюють достигання кукурудзи. Типова картина в середині вересня. Вологість зерна біля 40 %.

В умовах холодної та вологої осені часто розвивають захворювання качана, які знижують якість та кількість врожаю.

Рекомендації для застосування

Місцеві умови Доза, л/га Об`єм робочої рідини, л/га
Авіаобприскування Наземне обприскування
Чистий від бур`янів посів кукурудзи, «бабине літо» 2,0 50-60 150 – 250
Чисте поле, холодна-волога погода 3,0
Кукурудза, засмічена бур`янами 4,0

 

Термін: десикант слід застосовувати після формування чорної крапки на зернах. Чорний колір свідчить про завершення процесу формування сухої речовини у зернах. Зазвичай це відбувається за вологості насіння на рівні 30-35%.

Гарних Вам врожаїв!

Поділитися у соціальних мережах
Задай питання експерту